Svátek má: Drahoslava

Zprávy

Velikost textu:

MI6 má obavu, že Rusko může mít kompromateriál na prince Andrewa

MI6 má obavu, že Rusko může mít kompromateriál na prince Andrewa

Podle MI6 může mít Rusko kompromitující materiály o princi Andrewovi ve spojitosti s případem Jeffrey Epsteina.

Princ Andrew a Virginie Roberts Giuffreová
23. září 2019 - 03:20

Předpokládá se, že MI6 má obavy z činnosti bývalého policejního důstojníka z Floridy, který měl přístup k vyšetřování miliardářského pedofila Epsteina a poté se přestěhoval do Ruska.

Bizarní případ Johna Mark Dougana, bývalého zástupce šerifovy kanceláře v Palm Beach County, poskytl další důkazy, že opakované úsilí prince, aby se distancoval od obvinění ze sexuálního zneužívání, ho nedokáže chránit před pádem v případu Epstein.Poté, co byl v červenci letošního roku obnoven případ Epstein, napsal Dougan na Facebooku, že měl zdlouhavý rozhovor s vyšetřovateli, kteří vyšetřování vedli. Tvrdil také, že má „tajné dokumenty, které ještě nikdo neviděl“.

The Times kontaktovala Dougana v Moskvě. Přiznal, že informace o Epsteinovi by mohly mít „neuvěřitelnou hodnotu“ pro jakoukoli zpravodajskou agenturu a mohly by být použity k nátlaku na „lidi jako je princ Andrew“.
 
Na otázku, zda ho Rusové ovládají, odpověděl Dougan: „Ach bože, ne. Nikdy jsem se nesetkal se žádnými zástupci státu, s výjimkou zaměstnanců migrační služby." Dodal, že Epstein „měl spoustu lidí zapojených v systému“, ale ujistil The Times, že o princi Andrewovi se nic neví.

„Moskevský aspekt“ historie se ukázal být pouze jedním ze zdrojů bolestí hlavy druhého syna královny Alžběty II. Buckinghamský palác znovu musel popřít, že Andrew měl sex s Virginií Roberts Giuffreovou. Je to ta mladá dívka, která byla na skandální fotografii s princem objímajícím její pas.V pátek se Giuffreová objevila v americké televizi se čtyřmi údajnými oběťmi Epsteina. Znovu zopakovala své předchozí tvrzení, že kdysi měla sex s princem Andrewem na záchodě.

Další členkou programu byla Anushka de Georges, bývalá britská modelka. Podle ní ji Epstein znásilnil, když byla ještě dospívající.
 
Buckinghamský palác odmítl komentovat aktivity Dougana. Princ prohlásil, že se nikdy nezúčastnil, nebyl svědkem nebo alespoň neměl podezření na „nevhodné chování“ amerického miliardáře. Ale zjevně „Epsteinova sága“ není zdaleka u konce…

(rp,prvnizpravy.cz,thetimes,foto:CBS)