Svátek má: Zdislava

Regiony

Velikost textu:

Vánoční hra pro všechny je tu i letos!

Vánoční hra pro všechny je tu i letos!

Andílci se letos zatoulali na nová místa v Nymburce.

Nymburský andílek
30. listopadu 2022 - 12:30

Je to k nevíře, ale i letos se v Nymburce zatoulali andílci. Takže nám nezbývá, než požádat velké i malé a hlavně hravé, aby je po jednom našli a užili si naši vánoční hru. První andělíček se rozsvítí kdesi v centru města ve čtvrtek 1. prosince.

„Andělská hra vznikla před dvěma lety, jako malá záplata za tehdy rušené kulturní akce. Měla velký ohlas a loni již přilákala do ulic stovky hledačů. Nejen místní, ale i přespolní vyrážejí do historického centra hledat naše zatoulané andílky a luštit jejich tajemství. Nymburk se tak stává cílem vánočních výletů i díky naší hře. Letos dvanáct neposedných andílků nalezlo své skrýše především díky ochotě místních. A hrajeme do třetice! Ke každému z nich opět povede veršovaná nápověda s fotografií,“ přiblížila příběh nymburských andílků místostarostka Stanislava Tichá, která pro vás andělskou hru připravuje.

Nymburk dokončil proměnu části Palackého třídy

Nápověda se objeví na facebooku města vždy až v moment rozsvícení andílka. Andílek se zjeví každý druhý den, tedy 1., 3., 5., 7., 9., 11., 13., 15., 17., 19. 21. a 23. prosince. Kdo anděla objeví, nahraje jeho fotografii do komentářů pod příspěvkem. „Odměníme vždy první tři detektivy, ale pozor: každý může vyhrát jen jednou. Samozřejmě velice přivítáme i další vaše fotografie, přidejte je do komentářů, i když nestihnete být mezi prvními. Od Štědrého dne až do Tří králů pak bude opět možné vyrazit do ulic s pracovními listy, vyluštit letošní andělské tajemství a získat sladkou odměnu,“ doplnila k organizaci hry Stanislava Tichá.

Středočeskénovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí pro Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:měú)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?