Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Sokolovští strážníci vyjedou na hlídky na nových elektrokolech

Sokolovští strážníci vyjedou na hlídky na nových elektrokolech

Ještě před pořízením elektrokol už městská policie nasadila do služby jeden dopravní prostředek „dopovaný“ elektřinou.

Nová elektrokola sokolovských strážníků.
29. května 2020 - 12:00

Jak umožnit strážníkům dostat se více do ulic, aniž by je projížděli automobily, a současně přitom byli více mobilní, než když budou na obchůzce pěšky? Od jara do podzimu to lze řešit také cyklohlídkami, což sokolovská městská policie už nějaký čas úspěšně praktikuje. Proto se rozhodla ke čtyřem „obyčejným“ kolům pořídit dvě další, tentokrát ale výkonnější elektrokola.

„Vozový“ park Městské policie Sokolov se tak rozrostl o dvě elektrokola značky Rock Machine, když jedno přišlo na necelých 40 000 korun. Kola byla ovšem pořízena z dotačních prostředků Operačního programu Zaměstnanost. Elektrické bicykly budou používány v běžném výkonu služby našich strážníků.

Město Sokolov dobře hospodařilo a tak mohlo hodně investovat

Ještě před pořízením elektrokol už městská policie nasadila do služby jeden dopravní prostředek „dopovaný“ elektřinou. Je to hybridní automobil Toyota CHR, za kterou město zaplatilo kolem 580 000 korun. Součástí pořizovací ceny byla i plná výbava, včetně majáků a kamer. Auto je ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Spotřeba se pohybuje kolem 5 litrů benzinu na 100 kilometrů. Elektrobaterie se dobíjí při jízdě. Informoval Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)