Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Přijeďte si pro zloděje. Zamkl je v domě a čekal na policisty

Přijeďte si pro zloděje. Zamkl je v domě a čekal na policisty

Přímo při činu byli v minulých dnech zadrženi dva muži, kteří se na ulici Výstavní v Ostravě Mariánských Horách vloupali do sklepů panelového domu.

Ilustrační foto
5. prosince 2021 - 12:01

Všemu dopomohla pohotová reakce jednoho muže, který v daném domě bydlí. Všiml si, že se ve sklepě svítí, proto šel zjistit proč. Už z dálky zpozoroval dva muže, kteří mu svou návštěvu odůvodnili, že na někoho čekají. Muž se s nimi nepouštěl do žádné diskuze, otočil se a ze sklepa odešel. Přesto stačil zaregistrovat dva poškozené sklepy. Jeho reakce však byla pohotová a naprosto profesionální.

Odešel ze sklepa a přitom zamkl hlavní vchodové dveře, aby potencionální pachatelé nemohli utéct. Mezi tím došel za majitelkou dvou sklepů, do kterých se měli muži vloupat. Vše ji řekl a následně na místo žena zavolala policisty. Společně už čekali na příjezd mužů zákona, aby jim vše oznámili.

I přesto, že se pachatelé na místě snažili zahladit stopy a vypáčené zámky se měli pokusit vrátit zpět s tím, že se ničeho nedopustili, nebylo jim to nic platné.


Policisté z místní znalosti věděli, že se jedná o muže (23 a 28 let), kteří už mají s policií zkušenosti. Následně je předali kolegům z kriminální služby z Ostravy Přívozu, kde už na ně měli spadeno. Staršímu muži komisař sdělil obvinění ze spáchání přečinů krádeže ve formě pokusu a porušování domovní svobody.

Jeden ze zadržených (23 let) toho měl ale na svědomí už tolik, že na něj vyšetřovatel podal návrh na vzetí do vazby. Soudce s návrhem souhlasil. Obviněný muž se ke všemu doznal a s policisty spolupracoval.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR MSK)