Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Policisté lupiče dopadli hodinu po činu

Policisté lupiče dopadli hodinu po činu

Policisté zadrželi začátkem týdne ve večerních hodinách v Klášterci nad Ohří muže, který byl podezřelý z vloupání do vozidla.

Ilustrační foto
23. září 2019 - 07:00

Podle zjištění policistů se měl 29letý muž nejprve vloupat do osobního vozidla a odcizit z něj autokameru. Přitom však byl vyrušen 54letým mužem, na kterého měl vytáhnout předmět připomínající nůž a přitom mu vyhrožovat zabitím. Následně měl z místa utéct. Mužům zákona se podařilo již hodinu poté podezřelého vypátrat a zadržet.

Dotyčný měl při zadržení u sebe autokameru z uvedeného vozidla, kterou poté policistům vydal. Provedená dechová zkouška s pozitivním výsledkem dosahujícím hodnoty téměř 1,5 promile ukázala na požití alkoholu. Vyšetřovatel muži sdělil obvinění ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a nebezpečné vyhrožování a podal podnět ke vzetí do vazby.

Při výslechu obviněný mimo jiné uvedl, že byl opilý a nic si nepamatuje. Bylo rozhodnuto o umístění muže do vazební věznice. Na soud, u něhož mu v případě prokázání viny s ohledem na jeho nedávné odsouzení pro krádež hrozí až tříletý trest odnětí svobody, si tedy počká za mřížemi.


Obviněný dealer se při výslechu přiznal
V minulém týdnu vyšetřovatelka zahájila trestní stíhání 30letého muže z Kadaně, který měl v uplynulých měsících na různých místech v Kadani prodávat a jinak opatřovat pervitin dalším osobám. Přijít si tak měl nejméně na 26 tisíc korun. Obviněný, který se při výslechu ke svému jednání přiznal, je vyšetřován pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jeho trestní stíhání probíhá na svobodě. O tu ale může v případě odsouzení přijít, hrozí mu totiž až pětiletý trest odnětí svobody.

Podle webu policie Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)