Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Domov důchodců oslaví 60 let své existence

Domov důchodců oslaví 60 let své existence

Vydat se zpět proti toku času a postupně doputovat až do roku 1959. Tento prožitek si bude moci vyzkoušet každý, kdo přijede v pátek 27.září do Jindřichovic pod Smrkem.

Domov důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem
23. září 2019 - 07:00

Tamní domov důchodců si připomíná 60. výročí svého založení. Oslavy se konají pod záštitou hejtmana Martina Půty. Slavnost začne v deset hodin dopoledne.

Jindřichovičtí připravili pro návštěvníky oslav založení domova důchodců bohatý program. Jeho součástí budou hudební vystoupení, prohlídky všech objektů domova i vyhlídková jízda v kočáře taženém koňmi. Zájemci si budou moci prohlédnout dobové fotografie přibližující historii organizace. Na vile Albert slavnostně zahájí výstavu fotografií Kamily Kolaříkové „Dotek času“. K dostání bude i speciálně vydaný almanach shromažďující dosud nepublikované materiály, zejména unikátní fotografie.


Organizátoři lákají návštěvníky i na překvapení, které bude také souviset s minulostí. „Hovoříme o překvapení, proto nyní mohu říct jen to, že příchozí se mohou těšit na zážitek, kdy na jedné z vil vstoupí pomyslnou bránou času až do roku 1959,“ naznačila Karla Salabová, ředitelka Domova důchodců Jindřichovice pod Smrkem.

Oslavy mají podporu i od řady okolních měst a obcí. Díky tomu bude možné příchozím nabídnout nejen kulturní program, ale i občerstvení. Více informací zájemci získají na webových stránkách domova www.domov-jindrichovice.cz.

Domov důchodců Jindřichovice pod Smrkem je příspěvkovou organizací Libereckého kraje, aktuálně poskytuje své služby celkem 70 seniorkám a seniorům z celého regionu.

Libereckenovinky.cz o celé záležitosti informoval Jan Mikulička, mluvčí Libereckého kraje.

(vm,Libereckenovinky.cz, foto:Liberecký kraj)