Svátek má: Iva

Politika

Velikost textu:

Jiří Baťa: Poražený Babiš a splněný sen politologa Peheho

Jiří Baťa: Poražený Babiš a splněný sen politologa Peheho

Tak konečně, mohl si asi oddechnout politolog pan Jiří Pehe, jeden z těch, který  neměl a nemá rád dnes ještě pořád premiéra Andreje Babiše, stejně tak i prezidenta M. Zemana, píše bloger Jiří Baťa.

Jiří Baťa
11. října 2021 - 06:20

Babiš podle něj prohrál volby a půjde od válu, čímž se také oslabí moc prezidenta Zemana. Ten, procházející dnes zdravotní krizí, má  podle pana Peheho nejspíše na kahánku a modlí se, aby to bylo už brzy. Pan Pehe, pevná součást pražské kavárny, sluníčkář a havloid, se totiž mnohokrát negativně, a do jisté míry i pejorativně vyjádřil o  prezidentovi  Miloši Zemanovi a k jeho názorům, činům a krokům, které prý již byly překročením jeho pravomocí, resp. kroky, které údajně poškozují Českou republiku.To ostatně míní i jiní politici, ale nikdy nedoložili svá tvrzení důkazy, resp. neřekli, kdy, jak nebo čím tu republiku poškodil.
    
Bohužel, navzdory všem těmto skutečnostem jsou oba státnící ještě živi, byť jeden z nich má jisté zdravotní problémy či potíže, nicméně porážkou Andreje Babiše dostalo toto politicky motivované duo vážnou trhlinu, jak míní pan Pehe. Samou radostí to ihned sdělil anglickému listu The Guardian, kde prohlásil, že  „Pravděpodobně sledujeme konec Babišovy éry v české politice a protože byl z velké části politicky podporován Milošem Zemanem, jehož zdravotní stav není nejlepší, pravděpodobně se díváme také na konec jeho éry,“ řekl rozradostněný Pehe. Zda je to skutečně konec Andreje Babiše v české politice je možno říct spíše zbožným přáním pana Pehe, než jisté.


    
Říká se totiž, že „Neříkej hop, dokud nepřeskočíš“ nebo také „Nechval dne před večerem“, jenže pro lidi, jako je pan Pehe, je porážka Babiše a vítězství koalice SPOLU vítězstvím liberálně-konzervativní demokracie, která by podle slibů pana Fialy, měla vést ke „změně“ ve společnosti. Jaká to však bude změna, se teprve uvidí, jen abychom nedopadli jako Anglie, která nám byla kdysi dávána vzorem, kde dnes však mají prázdné regály, nedostatek benzinu, nafty, surovin a energií. Pan Pehe však i takové problémy umí umně a racionálně vysvětlit, protože to vše patří k demokracii. On totiž dobře ví, že demokracie má rub a líc, že na jedné straně z ní těží jen hrstka těch bohatých, dobře situovaných, podle Marxe kapitalisté, na druhé straně dře bídu většina společnosti a chudí lidé, opět podle Marxe tzv. proletariát, resp. v  dnešní hantýrce odporná lůza.
     
Čas ukáže, nakolik splní své dnešní sliby, predikce a proklamace vítěz voleb do Parlamentu ČR. Jedna věc je slibovat, nebo jak se říká,  mazat med lidem kolem úst a druhá věc je realná možnost to všechno splnit. Spíše ale není ani tak podstatné, zda se všechny sliby splní, důležité je, dosažení cíle: možnost vládnout, mít moc, vliv a peníze! Pan Pehe je zřejmě přesvědčen, že porážkou zprofanovaného, resp. pomlouvaného Babiše se rázem všechno změní, protože opravdový demokrat, pan profesor politologie Fiala,  bude nejen přínosem pro reálnou demokracii, ale hlavně, že vrátí národ do rerality a vytvoří podmínky pro „změnu“, pro novou budoucnost národa, že vytvoří tzv. růžový sad, alias ráj na zemi. Jenže pan politolog není ekonom, takže nic ta změna bude nejspíše jen to známé bla, bla, bla! 

    
Ponechme panu politologovi Pehemu, tak panu profesorovi Fialovi jejich  (falešné) růžové brýle, přesvědčení, jejich názory a  iluze, dejme šanci Fialově vítězné koalici SPOLU, která bude v nějakém koaličním slepenci vládnout. „Bůh s námi a zlé pryč“, říká staré české přísloví. Změna, kterou chce vítěz voleb, konkrétně pan Fiala přinést, sotva bude k lepšímu pro většinu občanů. Falešně proklamovaná a slibovaná „změna“ má totiž stejně vyhlídky na  její splnění, jako že Česká republika přenechá (vládou pana Fialy) dostavbu JE Dukovan Rusku! Kdyby tomu tak bylo, lze nazvat skutečnou a pozitivní změnou! Leč je to jen „kdyby“!

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
26%
Ne
transparent.gif transparent.gif
49%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%