Karel Petřík: S Ukrajinou a nikdy jinak

KOMENTÁŘ

Mám doma naši vlajku. Visí tak, že na ni vidí televize. Všiml jsem si, že modrý klín velmi vybledl, a bílá nějak žloutne. Jen červená je jako krev.

21. listopadu 2022 - 08:00
Vy co máte doma vlajku, podívejte se co se s ní děje. Možná je stejná ona i moje jako dřív, jen mé oči špatně vidí. Co ty vaše?

Děsí mě, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Tato zkušenost se v poslední době znovu mocně využívá. Hitler měl tisk a rádio, soudruhům k tomu přibyla televize a dnes internet. Tato média si s částí evropské společnosti dělají, co chtějí. Vymýšlí problémy a organizují jejich řešení. Ovlivňují ekonomiku nejen Evropy, a směřování k cílům, jejichž smysl a cíl zná jen pár lidí, kteří tento gigantický cirkus ovládají.

Nyní například pomalu mění názor Evropanů na ukrajinskou válku. Destrukce Evropy už nemá být totální, jak dokazuje zmařený pokus Ukrajiny vtáhnout NATO do přímé války s Ruskem. Reakce USA na rakety v Polsku byla pro Zelenského nepříjemným překvapením. Možná si špatně vyložil scénář. Nic to ale nemění na faktu, že ukrajinské vládě je osud Ukrajinců lhostejný, ale potřebuje jejich podporu. Myslím, že připojení Slovenska a Česka k Ukrajině, by mohlo být právě tím požadovaným a potřebným úspěchem. Naše vláda posedlá Ukrajinou by se s tím smířila, většina našich občanů, kteří svou vládu nadšeně podporují, jak tvrdí průzkumy a media, by se nebránila - ostatně ani není čím, a ukrajinské vlajky na spoustě vládních i soukromých budov dávno visí. Stačí tedy zorganizovat došlé Ukrajince a české žluto – modré vlastence, aby se chopili příležitosti. Naše dnešní protiruská společnost by tento proukrajinský puč přivítala, někteří s nadšením. Těch pár bláznů, co se pokládají za starovlastence, a pokusili by se svou vlast bránit, by skončilo v base.Naše republika by tak předběhla mírumilovné Polsko, které s nápadem dostat Ukrajinu do EU tím, že se spolu spojí, přišlo jako první. EU tomuto vývoji ráda zatleská! Naplnila by se tak touha většiny Čechů, Moravanů a Slezanů po pořádku a demokracii ukrajinského typu, a přestali bychom se stydět, že někdo bojuje za nás, jak je nám vládou a novináři často připomínáno. Dnes – 20.11. v 12-13hod. jsem  měl, při sledování PARTIE na CNN PRIMA NEWS dojem, jako by puč už proběhl.

Tak co, taky vám bledne modrá a žloutne bílá na vlajce? Možná některým postačí pořádně si protřít oči!

Karel PetříkAnketa

Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano 51%
transparent.gif transparent.gif
Ne 25%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 24%
transparent.gif transparent.gif